10 najlepszych festiwali muzycznych w Polsce 2020

Festiwal Open’era

Skład: Taylor Swift, Kendrick Lamar, A$AP Rocky, Twenty One Pilots, Martin Garrix

Rozpoczynając swoją działalność jako mała, jednodniowa impreza w 2002 roku, Open’er od tego czasu zamienił Warszawę na Gdynię i urósł do jednego z największych w kraju.

Ogólnie rzecz biorąc, skupiamy się na głównych artystach rockowych i alternatywnych, jednak wciąż jest mnóstwo miejsca (i uwielbienia), aby najbardziej renomowane gwiazdy popu i hip hopu mogły działać swoją magią na wojskowym lotnisku, które Open’er nazywa domem.

Festiwal wschodu słońca

Skład (2019): Armin Van Buuren, The Chainsmokers, Don Diablo, Afrojack, Paul Van Dyk, Timmy Trumpet

Sunrise Festival to jedno z największych wydarzeń tanecznych w Europie Środkowej i Wschodniej, które rok po roku może pochwalić się imponującym składem, w którym co roku do Kołobrzegu przybywa około 100 000 rave’ów.

Wcześniejsze występy DJ-ów od EDM po trance, od techno po deep house nie wyrządziły nienagannej reputacji Sunrise Festival żadnej szkody.

Festiwal Instytutu

Skład: Amelie Lens (+ więcej TBA)

Utrzymany w murach potężnej struktury i dawnych koszar Garnizon Modlin, Instytut Festiwal z dobrym skutkiem wykorzystuje wyjątkową oprawę, realizując rave zarówno z podziemnymi ideałami, jak i wyrafinowanymi walorami produkcyjnymi.

Dzięki ponad dwudziestoletniemu know-how w branży, Instytut już trzeci rok z rzędu skrupulatnie wyselekcjonował grupę rzemieślników techno, którzy w równym stopniu satysfakcjonują, jak i zaskakują.

Festiwal

Debiutujący w 2019 roku Fest Festival naprawdę zapisał się jako jeden z nowo odkrytych faworytów w kraju. Zapowiadając się jako festiwal, który nigdy nie śpi ze względu na 24-godzinny czas trwania, to właśnie skład zrobił największe wrażenie; Obejmujący hip hop, pop, rock, EDM i wszystko pomiędzy, Fest Festival zobaczył takich artystów jak Wu-Tang Clan, Disclosure, Jaden, Alan Walker i Roisin Murphy na swojej inauguracji. Intrygująca mieszanka aktów na intrygujący nowy festiwal.

Audioriver

Skład (2019): Jon Hopkins, Czarna Madonna, Andy C, Charlotte de Witte, Modeselektor

Trwale niezależny festiwal pełen uroku i charakteru, Audioriver ma silny przepływ muzyki techno i electro z dziwną odmianą popowych dźwięków na dokładkę.

Sceny podzielone są między lokalną plażę a płocki Stary Rynek, więc jest uroczo, ale na pewno nie cicho.

Tauron Nowa Muzyka

Skład: Underworld, Papierosy po seksie, Floating Points, DJ Tennis, Soap&Skin

Tauron Nowa Muzyka, z pasją dążąca do wprowadzenia na arenę publiczną nowych, nieodkrytych artystów, wraz z uznanymi na całym świecie talentami, zdobyła w ostatnich latach więcej nagród niż większość jej europejskich rówieśników razem wziętych. Tak wyraźne skupienie się na wyjątkowym talencie sprawia, że Tauron Nowa Muzyka ma wyróżniający się charakter, który stale powiększa swoją publiczność i atrakcyjność.

Festiwal Garbicza

Skład (2019): Ricardo Villalobos, Seth Troxler, Dirty Doering, Sonja Moonear, Extrawelt

Z pomysłu na stworzenie niekomercyjnej, proekologicznej uroczystości powstał Garbicz Festival; zaciszny festiwal butikowy ukryty w lasach graniczących z Jeziorem Wielkim, Garbicz wykorzystuje wszystkie niezbędne elementy, aby stworzyć intymne i urocze doświadczenie.

Krystaliczne widoki i zrelaksowane wibracje w ciągu dnia są uzupełnione optymistycznym składem, który zapewnia sprawiedliwy udział hedonistycznej imprezy do wczesnych godzin. I jest pływający parkiet.

OFF Festiwal

Skład: Iggy Pop, Bikini Kill, Tropical Fuck Storm (+ więcej TBA)

OFF Festival może być jedynym polskim festiwalem, o którym słyszałeś wcześniej; to wydarzenie plenerowe na wielką skalę, które rozkoszuje się zapierającym dech w piersiach krajobrazem na południe od Katowic, i jest to pewne miejsce, w którym każdego lata można zobaczyć niektóre z największych światowych festiwalowych nazwisk w muzyce alternatywnej.

Jeśli chcesz przekroczyć granice własnych upodobań, a także zanurzyć się w perełce wiejskiego odosobnienia, ten jest dla Ciebie.

Festiwal Undercity

Skład: The Black Madonna, Dax J, Kiasmos [DJ set], Tiga, KiNK

Podziemna scena techno w Europie z pewnością zmieniła się w ciągu roku, ale Undercity Festival udowadnia, że troska i sympatia do minionych lat wciąż pozostają pomimo jej ewolucji.

Zrównoważona mieszanka myślących przyszłościowo i lubiących tłumy w połączeniu z pierwszorzędną produkcją audiowizualną sprawiają, że podróż do Warszawy jest obowiązkowa dla tych, którzy mają zamiłowanie do imprezowania.

Orange Warsaw Festival

Skład: Camila Cabello, Tyler, the Creator, 5SOS, BROCKHAMPTON, Young Thug

Po raz kolejny osadzona w stolicy Polski Orange Warszawa jest biegunowym przeciwieństwem pod względem skali i dźwięku; Dzięki swojej lokalizacji festiwal szybko wspiął się na scenę europejską.

Od 2008 roku na scenach w centrum miasta znajdują się obrotowe drzwi kultowego talentu; poprzednie gwiazdy to między innymi Florence + the Machine, Pixies, Kings of Leon, Martin Garrix, Snoop Dogg, Dua Lipa, Lana Del Rey i Skrillex.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *